بردباري يعني چه؟ چه كسي بردبار است؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

ترجمه شده از سايت
diezeitbruecke.de
بعضي ها مي گويند تحمل كردن! چه واژه مسخره يي است اين! تحمل كردن ربطي به احترام گذاشتن ندارد. تحمل كردن در رابطه با مقام انسان يك ناسزاست. حتي در ويكي پدييا، بردباري را مترادف تحمل كردن معني كرده است. آن چيزي كه من در مورد بردباري مي فهمم چنين است. ( البته اين يك برداشت شخصي از اين واژه است).
بردباري برابر با احترام است. احترام متقابل براي همنوع خود.

احترام به ايده ها، مذاهب، نظرات و عقايد ديگران. اين طبيعي است كه بردباري بايد با آزادي همراه باشد. بدون آزادي انسان نمي تواند در مورد بردباري صحبت كند و حتي نمي تواند آنرا بدرستي توضيح دهد. بردباري اجازه ندارد كه منافقانه باشد. در اين صورت اسمش مي شود تحمل كردن و نه بردباري. بردباري از مسئول بودن انسان در مقابل ديگران و در مقابل فرد خودش در مي آيد. بردباري مقدم است بر عقلانيت. و اگر به همراه احساس قلبي و عقلانيت باشد آدم مي تواند خود را انساني بردبار بنامد
كسي بردبار است كه:
همان چيزي را كه براي خودش مي خواهد براي ديگران نيز بخواهد.
او نبايد عقيده داشته باشد كه تنها خودش حق دارد بلكه مقدمتا داراي گوشي باز و دهاني بسته بايد باشد چرا كه با دهاني باز گوش بسته مي ماند.
كسي بردبار است كه مسئوليت پذير است. مسئوليت در مقابل انسانهاي ديگر ، در قبال وقايع سياسي و اجتماعي و مسئوليت در قبال انسان بودن خويش.
كسي بردبار است نمي تواند حقوق بشر را قرباني علايق سياسي و اقتصادي كند و اگر بكند نمي تواند در نهايت خود را يك انسان بنامد. و نمي تواند خودش را پيرو يك مذهب بنامد.
كسي كه بردبار است نمي تواند خودخواه باشد. مي تواند ببخشد و از ديگران معذرت خواهي كند. مي تواند از خود انتقاد كند و بدون هيچ قصد بدي نظرش را نيز بگويد.
كسي كه بردبار است به ديگران كمك مي كند.
كسي كه بردبار است فقط تحمل نمي كند بلكه تلاش مي كند كه مشكل را حل كند كه ديگر مجبور به تحمل كردن نباشد.
از اين رو ما يك فوروم براي بردباري و حقوق بشر تاسيس كرديم كه براي ارزشهايي تلاش كنيم كه انسانيت و بردبار ي را نمايندگي مي كند.
محمد مشيري
فورم بردباري و حقوق بشر
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
www.fftum.eu

template Joomla