Uncategorised

جنايت عليه بشريت در كمپ اشرف

درود بر شهداي راه آزادي

مالكي جنايتكار بدستور خامنه‌يي قاتل مردم ايران  باز هم مرتكب جنايتي هولناك شد. ساكنان بي‌دفاع اشرف  با خمپاره و شليك مستقيم مورد حمله قرار گرفتند.  در اين عمل جنايتكارانه  52  تن از بهترين انقلابيون عصر حاضر و آگاهترين فرزندان مردم ايران به شهادت رسيدند. به اين صورت خونشان را به مشعل آزادي خلق  هديه كردند. مشعلي كه سوختش خون مبارزان راه آزاديست تا بر شب تار  و تاريك اين ميهن در بند روشنايي  و اميد ببخشد. هر كدام از اين شهدا زندگينامه بسيار تكان ودهند از گذشت و فداكاري در راه خدا و خلق دارند. آنها بجز عشق آزادي  در سر نداشتند. بسياري از آنها از بهترين دانشگاههاي  آمريكا و اروپا و ايران با مدرك بسيار بالا فارق التحصيل شده بودند ولي براي آزادي ايران در بند از همه خواسته هاي فرديشان گذشتند و با خون خود بر سند درستي  و انتخاب راهي كه آمده بودند مهر نهايي زدند

ادامه مطلب...

«به تولد يافتگان بعدي»

«به تولد يافتگان بعدي»

 شعر« به تولد يافتگان بعدي» كه در برگردان فارسي به قطعة  «به آيندگان» مشهور است،  را برشت در سالهاي آخر عمر خود سرود. اين شعر را وصيتنامه  او نيز قلمداد مي‌كنند.

 

برتولت برشت

 

 راستي كه در روزگار تيرهيي زندگي ميكنم

ساده بگويم

                   واژة  درست اين است:  احمقانه

يك پيشاني صاف بي چين و چروك

                                                خبر از بي دردي  ميدهد

كسي كه ميخندد

                              خبر وحشتناك  را هنوز نشنيده است

ادامه مطلب...

برتولت برشت، موجي كوبنده بر صخرههاي سياه جهل

 

برتولت برشت، موجي كوبنده بر صخرههاي سياه جهل

 

برتولت برشت برترين نمايش‌نويس و يكي از بهترين  شاعران قرن بيستم   است. بسياري سعي نمودند كه در فضاي جنگ سرد و دعواي بين شرق و غرب  او را به اتهام داشتن انديشه چپ، تخطةكنند ولي او آن قدر« بزرگ» بود كه در پس« هيچ ابر و سايه‌يي»  قابل  كتمان نبود.

افكار انساني و بي انتهاي او هم‌چو   دريايي خروشان عليه نابرابريها  در طغيان بود  و امواج بزرگ آگاهي را مستمر  بر«ساحل نشينان خموش»  مي‌زد  تا  در ديوار« سرد و ساكت جهل بشر» به خصوص انسانهاي جامعه‌يي كه فاشيسم  توانسته بود در آن   به حاكميت  برسد، شكاف ايجاد نمايد. معمولاً در چنين سرزميني كه ديكتاتور حاكم است  متفكرين همان  جادوگران كافري   هستند كه بايد در آتش  زنده سوزانده شوند و معيارهاي  انسانيت بيشتر  خصايل گرگ درنده  را تداعي مي‌كند.

ادامه مطلب...

برتولت برشت مرد حقيقت

 

  برتولت برشت هنر را در خدمت مبارزه عليه حاكميت ديكتاتور قرار داده بود و هنراش چيزي منفك از   شرايط جامعه نبود. او مبارزي هنرمند  و متعهد بود. او معتقد بود كه سكوت در قبال جنايات حاكمان، خود «شراكت» در جنايت است لذا بايد به هر بهايي  بر ستمگر شوريد.

  با اين كه هيتلر بسيار تمايل داشت كه شخصي مثل او را كه سرآمد نويسندگان جهان بود به خدمت خود درآورد و به او پيشنهاد همكاري داد ولي  مشخص بود كه از اين مبارز برزگ راه آزادي  و نويسندة متعهد به آرمان رهايي، جز جواب منفي  دريافت نكرد. لذا برشت براي ادامة زندگي ناچار به گريختن  از وطن شد.

ادامه مطلب...

” خلق جديد” تحولي شگرف تاريخي

روز جمعه 28 سپتامبر وزارت خارجه آمريكا  اعلام كرد كه نام سازمان مجاهدين خلق ايران ديگر در ليست تروريستي اين وزارتخانه نيست و خط خورده است و  هر گونه منعي و مانعي  براي كار  در آمريكا براي اين سازمان برداشته شده است. البته وزارتخارجه همزمان به „دلبخواه نبودن“ اين تصميم اعتراف كرد( كه البته جاي تعجب نيز نداشت) چرا كه دادگاه استيناف كلمبيا در واشينگتون  با حكم بيسابقه تاريخي خود راهي  ديگر براي خانم وزير خارجه باقي نگذاشته بود.

ادامه مطلب...

در مورد ما

 

 

 

 

سلام به دوستان و خواهران و برادران عزيزي كه مهمان اين سايت هستيد

چرايي سايت از آغاز اين بود كه محلي براي آرشيو  آثار هنري و ادبياتيم باشد.

چرا كه در واقعه 17 ژوئن 2003  تمامي آثار هنري 20 سال گذاشته ام بدست ياوران آخوندها در فرانسه افتاد و با وجود درخواست مكرر هيچگاه بر گردانده نشدند. آن مقدار كه در ظرفيت ذهن بود باز نوشته شده است ولي آن چيزي بيش از 20 درصد نبود.

خوشبختانه انترنت محل ذخيره مطمئني است كه اينگونه آثار حفظ مي شوند و من در تابستان سال 1384 اين سايت را  در پاريس دائر كردم.

 علت ديگرش نيز اين بود  كه هميشه معتقد بوده و هستم كه يك اثر هنري  مي تواند محل وصل انسانهايي باشد كه در آن نقطه به هم وصل مي شوند و وقتي موضوع اين آثار مقاومت براي آزاديست پس مي توانند به   نقطه  وصل  وگسترش  آن مقاومت تبديل شوند. 

بواقع ادبيات من اساسا با مقاومت عليه رژيم قرون وسطايي آخوندها  شكل گرفته است.  قضاوت خوب  يا بدش را به شما  و نسل مقاومت ملت بزرگ و سرفراز  ايران زمين  واگذار مي كنم.

از آنجا كه اين سايت گاه به گاه  بروز مي شود لذا خواهشمندم كه تا اطلاع ثانوي از ارسال مطلب  براي انتشار خودداري كنيد  كه باعث خجلت بنده هم نشود. البته گاها سعي مي شود كه از آثار گزيده مقاومت انتخاب  و در اين سايت گذاشته شود.

تابستان 1384 پاريس

با تشكر

م. مشيري( رهنورد) 

جهت تماس از آدرسهاي زير مي توانيد استفاده كنيد

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Pf: 121124-10605 Berlin  Germany

 

 

 

 

 

test

test

template Joomla